Lacrosse - Girl's Premier Lacrosse Fall 2018 Schedule & Standings

Standings

# Name Played Points Wins Losses Ties GF GA
1 Jamesville Dewitt 6 12 6 0 0 125 75
2 Ridgemont Wolves 6 12 6 0 0 150 98
3 WG Stratton 6 12 6 0 0 163 125
4 Salt City Snipers 20 6 11 5 0 1 130 65
5 Salt City Snipers 22 6 10 5 1 0 129 93
6 Liverpool Orange 6 8 3 1 2 99 83
7 Fulton 6 8 4 2 0 108 93
8 Salt City Snipers 23 6 7 3 2 1 152 100
9 Waterloo 6 6 3 3 0 57 75
10 WG Major 6 6 3 3 0 84 111
11 FM Hornets 6 6 3 3 0 124 123
12 WG Meager 6 6 3 3 0 126 131
13 Liverpool White 6 4 2 4 0 62 82
14 CNS Northstars Green 6 4 2 4 0 65 93
15 Baldwinsville Red 6 4 2 4 0 91 106
16 Salt City Snipers 21 6 4 1 3 2 91 107
17 Baldwinsville Black 6 4 2 4 0 107 110
18 Owasco Attack 6 4 2 4 0 130 137
19 Baldwinsville White 6 3 1 4 1 102 127
20 Baldwinsville Grey 6 3 1 4 1 128 148
21 CNS Northstars Blue 6 2 1 5 0 82 105
22 Liverpool Blue 6 2 1 5 0 86 120
23 Mexico 6 2 1 5 0 62 120

Schedule & Results

Date / Time Score Away vs. Home Score Field
Thu. October 25
     5:00 PM 19 CNS Northstars Green vs. Baldwinsville Grey 29 1
     5:00 PM 25 Salt City Snipers 22 vs. Baldwinsville Black 18 2
     5:45 PM 19 WG Major vs. Baldwinsville Red 18 1
     5:45 PM 14 CNS Northstars Blue vs. Salt City Snipers 21 20 2
     6:30 PM 24 FM Hornets vs. Baldwinsville White 21 1
     6:30 PM 19 Liverpool Orange vs. Salt City Snipers 23 19 2
     7:15 PM 12 WG Meager vs. Salt City Snipers 20 18 1
     7:15 PM 20 Liverpool Blue vs. WG Stratton 30 2
     8:00 PM 21 Owasco Attack vs. Ridgemont Wolves 23 1
     8:00 PM 20 Liverpool White vs. Mexico 11 2
     8:45 PM 11 Bishop Ludden vs. Jamesville Dewitt 27 1
     8:45 PM 21 Fulton vs. Waterloo 12 2
Thu. November 1
     5:00 PM 38 WG Stratton vs. Owasco Attack 28 1
     5:00 PM 22 WG Major vs. FM Hornets 30 2
     5:45 PM 7 Mexico vs. Baldwinsville Black 19 1
     5:45 PM 17 WG Meager vs. CNS Northstars Blue 15 2
     6:30 PM 32 Ridgemont Wolves vs. Baldwinsville White 18 1
     6:30 PM 25 Salt City Snipers 23 vs. CNS Northstars Green 13 2
     7:15 PM 19 Salt City Snipers 21 vs. Baldwinsville Red 24 1
     7:15 PM 0 Bishop Ludden vs. Liverpool White 1 2
     8:00 PM 24 Baldwinsville Grey vs. Liverpool Orange 24 1
     8:00 PM 14 Fulton vs. Salt City Snipers 22 22 2
     8:45 PM 9 Waterloo vs. Jamesville Dewitt 26 1
     8:45 PM 24 Salt City Snipers 20 vs. Liverpool Blue 11 2
Thu. November 8
     5:00 PM 25 WG Stratton vs. Baldwinsville Red 20 1
     5:00 PM 26 Owasco Attack vs. Liverpool Blue 22 2
     5:45 PM 19 CNS Northstars Blue vs. Baldwinsville White 21 1
     5:45 PM 14 Liverpool White vs. Fulton 22 2
     6:30 PM 21 Jamesville Dewitt vs. CNS Northstars Green 15 1
     6:30 PM 21 Liverpool Orange vs. Baldwinsville Black 13 2
     7:15 PM 35 Salt City Snipers 22 vs. Baldwinsville Grey 26 1
     7:15 PM 29 FM Hornets vs. WG Meager 23 2
     8:00 PM 7 Mexico vs. Salt City Snipers 23 35 1
     8:00 PM 1 Waterloo vs. Team X 0 2
     8:45 PM 26 Ridgemont Wolves vs. Salt City Snipers 21 13 1
     8:45 PM 25 Salt City Snipers 20 vs. WG Major 10 2
Thu. November 15
     5:00 PM 0 Baldwinsville White vs. Liverpool Blue 1 1
     5:00 PM 22 Ridgemont Wolves vs. WG Meager 16 2
     5:45 PM 19 Baldwinsville Grey vs. Mexico 25 1
     5:45 PM 0 Liverpool White vs. Jamesville Dewitt 1 2
     6:30 PM 18 Baldwinsville Black vs. Fulton 24 1
     6:30 PM 0 Liverpool Orange vs. Salt City Snipers 22 1 2
     7:15 PM 0 FM Hornets vs. Baldwinsville Red 1 1
     7:15 PM 25 WG Stratton vs. Salt City Snipers 23 20 2
     8:00 PM 1 CNS Northstars Green vs. Waterloo 0 1
     8:00 PM 1 Team X (Salt City 23) vs. Owasco Attack 0 2
     8:45 PM 0 CNS Northstars Blue vs. WG Major 1 1
     8:45 PM 0 Salt City Snipers 20 vs. Salt City Snipers 21 0 2
Thu. November 22
     1:00 AM _ HAPPY THANKSGIVING vs. NO GAMES _ 1
Thu. November 29
     5:00 PM 23 CNS Northstars Blue vs. Baldwinsville Red 15 1
     5:00 PM 21 Liverpool Blue vs. WG Meager 25 2
     5:45 PM 29 Owasco Attack vs. Baldwinsville White 20 1
     5:45 PM 18 Liverpool Orange vs. CNS Northstars Green 16 2
     6:30 PM 17 Fulton vs. Baldwinsville Grey 10 1
     6:30 PM 15 Waterloo vs. Liverpool White 13 2
     7:15 PM 13 Team X (Liverpool White) vs. Baldwinsville Black 25 1
     7:15 PM 20 Salt City Snipers 23 vs. Jamesville Dewitt 22 2
     8:00 PM 17 WG Major vs. Ridgemont Wolves 27 1
     8:00 PM 12 Mexico vs. Salt City Snipers 22 26 2
     8:45 PM 17 Salt City Snipers 21 vs. WG Stratton 21 1
     8:45 PM 32 Salt City Snipers 20 vs. FM Hornets 21 2
Thu. December 6
     5:00 PM 28 Jamesville Dewitt vs. Baldwinsville Grey 20 1
     5:00 PM 33 WG Meager vs. Owasco Attack 26 2
     5:45 PM 14 Baldwinsville Black vs. Waterloo 20 1
     5:45 PM 23 Team X (Jamesville Dewitt) vs. Salt City Snipers 22 20 2
     6:30 PM 20 Ridgemont Wolves vs. Baldwinsville Red 13 1
     6:30 PM 33 Salt City Snipers 23 vs. Liverpool White 14 2
     7:15 PM 22 Baldwinsville White vs. Salt City Snipers 21 22 1
     7:15 PM 11 Liverpool Blue vs. WG Major 15 2
     8:00 PM 10 Fulton vs. Liverpool Orange 17 1
     8:00 PM 11 CNS Northstars Blue vs. Salt City Snipers 20 31 2
     8:45 PM 24 WG Stratton vs. FM Hornets 20 1
     8:45 PM 1 CNS Northstars Green vs. Mexico 0 2
Thu. December 13
     5:00 PM _ Baldwinsville Grey vs. Liverpool White _ 1
     5:00 PM _ Fulton vs. CNS Northstars Green _ 2
     5:45 PM _ WG Meager vs. Baldwinsville Red _ 1
     5:45 PM _ CNS Northstars Blue vs. Liverpool Blue _ 2
     6:30 PM _ Baldwinsville White vs. Salt City Snipers 20 _ 1
     6:30 PM _ Jamesville Dewitt vs. Liverpool Orange _ 2
     7:15 PM _ Baldwinsville Black vs. Salt City Snipers 23 _ 1
     7:15 PM _ Ridgemont Wolves vs. WG Stratton _ 2
     8:00 PM _ Waterloo vs. Salt City Snipers 22 _ 1
     8:00 PM _ Owasco Attack vs. FM Hornets _ 2
     8:45 PM _ WG Major vs. Salt City Snipers 21 _ 1
     8:45 PM _ Team X (Waterloo) vs. Mexico _ 2
Thu. December 20
     5:00 PM _ Baldwinsville Red vs. Liverpool Blue _ 1
     5:00 PM _ WG Major vs. Owasco Attack _ 2
     5:45 PM _ WG Stratton vs. Baldwinsville White _ 1
     5:45 PM _ Waterloo vs. Liverpool Orange _ 2
     6:30 PM _ Baldwinsville Black vs. CNS Northstars Green _ 1
     6:30 PM _ Salt City Snipers 22 vs. Liverpool White _ 2
     7:15 PM _ FM Hornets vs. CNS Northstars Blue _ 1
     7:15 PM _ Salt City Snipers 23 vs. Baldwinsville Grey _ 2
     8:00 PM _ Mexico vs. Jamesville Dewitt _ 1
     8:00 PM _ Salt City Snipers 20 vs. Ridgemont Wolves _ 2
     8:45 PM _ Team X (Mexico) vs. Fulton _ 1
     8:45 PM _ Salt City Snipers 21 vs. WG Meager _ 2